מפגשי קונטקט אימפרוביזציה במים בשיטת וויילדאנס

מפגשים פתוחים בהוד השרון ובית חנניה

מהו קונטקט אימפרוביזציה במים?

ריקוד קונטקט במים הוא תנועה חופשית רכה עם שאיפה תמידית ליצירת מגע עם רוקדים אחרים. זאת חוויה יוצאת דופן ושונה מאוד מריקוד קונטקט ביבשה, התנועה בבריכה (מחוממת), מביאה איתה ריפוי של המים שעוטפים את הגוף ומאפשרים לנו לרחף תוך כדי תנועה בתוך המים ביחד עם רוקדים אחרים. זאת חוויה חושית מאוד עוצמתית.

 

התנועה
בתוך המים הגוף חסר משקל, דבר שמאפשר לתנועות חדשות להתגלות ולהכיר את הגוף שלנו בעוד דרכים ביחד עם אנשים. חוסר המשקל בתוך המים מביא לנו חקירה של הגוף שלנו בתוך מסגרת חוקי פיזיקה אחרים מאשר ביבשה, ובגלל שהמיקוד במשקל ובכוח המשיכה נמוך מאוד בתוך המים, המיקוד בגוף שלנו והחיבור לעצמנו מועצם.
המים יוצרים כוח התנגדות, ולכן התנועות הופכות להיות רכות יותר, פחות חדות ברובו הגדול של הריקוד. ישנם אנשים שרוקדים בקונטקט מים כמו לויתנים, בתנועות כבדות ואיטיות, וישנם שיותר כמו דולפינים, אנרגטים וזזים מהר יותר (עד כמה שאפשר בתוך המים).

המגע

המגע בקונטקט מים דומה מאוד לקונטקט ביבשה (ראה וידיאו למטה), אך בגלל חוסר המשקל במים והריחוף, המגע מביא איתו רכות, עדינות, ולפעמים גם מגע דוחף שמיוחד רק למים. 

הקסם במגע בתוך המים, הוא שהמים מעצימים כל דבר שאנחנו מרגישים בקרבת אנשים ולכן החיבור בין הגופים מורגשים עוד יותר מאשר בתנועה עם אנשים ביבשה. לכן בקונטקט במים לומדים לאט לאט להסתגל לחיבורים ולרגישויות שקיימות ביננו לבין אנשים ולומדים המון על עצמנו.

 

נשימה

אלמנט נוסף שיש בקונטקט מים, הוא השהות מתחת למים והנשימה. בחלק גדול מהריקוד בקונטקט מים, אנחנו נמצאים מתחת למים. תוך כדי התנועה עם אנשים, הגוף נרגע כל כך, שבאופן טבעי יש אפשרות לשהות יותר זמן מהרגיל בתוך המים, בלי מאמץ. דבר זה מכניס את הגוף לנשימה מעגלית של כניסה ויציאה מהמים וגורם לתחושת התעלות, רוגע ושלווה עמוקים.

אם אף פעם לא ראית כיצד נראה קונטקט ביבשה, הוידיאו כאן ממחיש את זה טוב. אומנם הנשים שם מאוד מנוסות, ולוקח זמן להגיע לרמה כזאת, אך התהליך של הגדילה וההקשבה בהתנסות הוא מיוחד ומדהים. עכשיו דמיינו את זה בתוך מים נעימים ומחוממים בעיניים עצומות בזמן שאתם צפים ויותר ברכות.

למי מתאים לרקוד קונטקט מים?

– לכל מי שאוהב/ת את המים ורוצה לחקור מגע עם אנשים תוך כדי תנועה. אין צורך בנסיון קודם בתנועה או טיפול כלשהו.

מהי שיטת קונטקט וויילדאנס?

וויילדאנס קונטקט היא דרך לריקוד קונטקט שהתפתחה דרך ליאב עברי מתוך קונטקט מים ובשילוב עם תנועות מטיפולי וואטצו והשיאצו.
וויילדאנס קונטקט מבוסס על תנועות בסיסיות שמגיעים מעולם הטיפול ביחד עם ריקוד קונטקט ובדגש על נשימה שנקראת ״נשימת לוויתן״.

 

בקונטקט מים ישנה נטייה להיות או בהתמסרות או בהובלה ולנוע בין שניהם בזמן הריקוד, בוויילדאנס קונטקט מתרגלים את הדרך להוביל בצורה כזאת שהריקוד החופשי מתערבב עם תנועות בסיסיות שנלמדות עם הזמן ושאפשר להתאם אותם לריקוד ולסיטואציה. זה קצת כמו ללמוד לרקוד צעדים בסיסיים בסלסה ואז לבסוף מרגישים חופשיים לזוז איך שרוצים לפי הרגע.

כאשר לומדים את הצד של ההתמסרות במים (להובלה של האחר), לומדים על נשימות נכונות עם המים, וכיצד להיות עירנים לגוף שלנו בתנועה בזמן שמובילים אותנו ומה הגוף צריך וכיצד לנוע בעצמנו למרות ההובלה.

בסופו של דבר הרעיון בשיטת וויילדאנס קונטקט, הוא לחקות את התנועה של לוייתנים (גם דולפינים הם זן של לוייתנים), ולחבר את המגע האנושי לתוך התנועה הזאת ולהרגיש תמיד מחוברים לעצמנו ולאחר במידה שווה.

כמעט כל אדם שיוצא מסשן של קונטקט מים אומר שזאת תחושת התעלות שלא חווה הרבה זמן, ובדרך כלל נשאר ללא מילים.

אם אתם רוצים לחוות מפגשי ג׳אם קונטקט מים בשיטת וויילדאנס, אני מעביר אותם בהוד השרון ובבית חנניה. כדי לדעת את התאריכים, יש להצטרף לקבוצת הווצאפ (השקטה) של האזור שמתאים לכם, שם אני מעדכן על ג׳אמים (״ג׳אם״ זה מפגש קונטקט אימפרוביזציה במים).

בנוסף אני מעביר מדי פעם סדנאות סופ״ש של קונטקט מים, למתחילים ולמנוסים.

כיצד נראה קונטקט מים?
הוידיאו למטה מראה לכם איך נראה קונטקט מים. גם כאן אלו רקדניות מנוסות והן רוקדות יותר סגנון קונטקט קלאסי, ופחות ״לוויתני״. מה שיפה בקונטקט הוא שכל אחד מתחיל מהמקום הפשוט שהוא נמצא בו, ולאט לאט לומדים תוך כדי הנאה ותנועה, כי במים אי אפשר לטעות.

פרטים והרשמה

המפגשים אינם בהתחייבות, מגיעים כמה שרוצים.

המפגש בבריכה מחוממת ונעימה מאוד לגוף גם בקיץ וגם בחורף (34-36 מעלות), באווירה נעימה, עם מוסיקה רכה.

מיקום וזמנים:
נפגשים ב- 20:00 להנחייה של שעה
ואחר כך ג׳ם פתוח (ריקוד חופשי) עד השעה 23:00.
הימים משתנים, אך מתוכננים להישאר על יום קבוע בשבוע.
בית חנניה, 
הוד השרון.

 

הנחייה:
המפגש מונחה על ידי ליאב עברי יני, מטפל שיאצו מוסמך ומטפל וואטצו. מפתח שיטת וויילדאנס לטיפול במים, ורוקד קונטקט במים כ- 3 שנים. מטרת ההנחייה לעזור לכם כמשתתפים להתחבר, ללמוד את התנועה, את המגע והנשימה במים. ההנחייה מתאימה למתחילים ולמתקדמים בו זמנית.

עלויות:
עלות מפגש בבית חנניה: 150 ש״ח.

עלות מפגש בהוד השרון: 165 ש״ח.

 
– אין מחוייבות למספר מפגשים, אפשר להצטרף מתי שרוצים.
– כל מפגש מוגבל ל- 10 משתתפים. מפגש יפתח במינימום של 7 משתתפים. 

– ההרשמה על בסיס מקום פנוי. יש להירשם מראש כדי לשמור לעצמכם מקום.

כיצד נרשמים:

מצטרפים לקבוצת הווצאפ של קונטקט מים וויילדאנס, בקבוצה אעדכן על מפגשים ואשלח שאלון בחירה לתאריכים כל שבוע. בעלי הבריכה מבקשים לדעת עד 48 שעות לפני אם המפגש מתקיים, ולכן בבקשה סמנו בקבוצה עד יומיים לפני אם אתם מגיעים. לכל שאלה שמופנית אליי ישירות, אפשר לשלוח לי הודעה בפרטי.

רוצים לשאול אותי שאלה?
שלחו לי הודעה או התקשרו אליי:
0547504154